107,6 FM

Izabela Domogała: Szpitali jest za dużo, niektóre się „kanibalizują”

– Szpitali jest za dużo, niektóre się „kanibalizują” – powiedziała w Radiu eM Izabela Domogała, członek zarządu woj. śląskiego, odpowiedzialna za służbę zdrowia w województwie.

Jak wyjaśniła Izabela Domogała, w przypadku szpitali potrzebna jest nawet nie tyle zmiana właścicielska, co restrukturyzacja polegająca np. na likwidacji podobnych do siebie oddziałów w pobliskich szpitalach. Podała przykład niektórych placówek podlegających samorządowi wojewódzkiemu, w których właśnie dokonywane są tego typu zmiany. Zaznaczyła, że bardzo poważnym wyzwaniem finansowym dla województwa będą zapowiedziane od początku lipca podwyżki płac dla personelu medycznego i wyraziła nadzieję, że środki na ten cel zapewni Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pani wicemarszałek podsumowała rok, który niedawno minął od początku pandemii koronowairusa. – Ten rok nas zahartował – powiedziała, zwracając uwagę, że szpitale w województwie przyjęły w sumie 13 tysięcy pacjentów. Zaznaczyła też, że przybywa miejsc dla osób przechodzących rehabilitację pocovidową, trudno będzie jednak zapewnić takie świadczenia dla wszystkich potrzebujących.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.