107,6 FM

Przyszli alumni przygotowują się do nauki w opolskim seminarium

Studia i formację na pierwszym roku rozpocznie od października 12 kandydatów do kapłaństwa.

Przed wstąpieniem do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, gdzie kształcą się kandydaci do kapłaństwa z diecezji gliwickiej i opolskiej, przyszli alumni uczestniczą w trwającym właśnie trzytygodniowym kursie propedeutycznym, który ma przygotować ich do rozpoczęcia studiów i formacji.

W kursie uczestniczy 15 mężczyzn - 12 z nich (po sześciu z diecezji gliwickiej i opolskiej) zacznie naukę na pierwszym roku, dwóch wstąpi do seminarium, by od drugiego roku kontynuować rozpoczęte jeszcze w życiu świeckim studia teologiczne, a jeden rozpocznie formację od czwartego roku.

- Celem okresu propedeutycznego jest przede wszystkim zapoznanie z podstawowymi miejscami oraz sposobem funkcjonowania nowego środowiska. Większą część kursu uczestnicy spędzają w Opolu mieli przed sobą szereg warsztatów i treningów o charakterze psychologicznym - tłumaczy ks. dr Wojciech Maciążek, nowy wicerektor opolskiego seminarium.

- W planach jest też zwiedzanie Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach wraz z sanktuarium Matki Bożej Pokornej, rekolekcje z biskupem opolskim w Nysie czy wyjazd do Prudnika, żeby zobaczyć miejsce internowania kard. Stefana Wyszyńskiego - relacjonuje.

W czwartek rano przyszli alumni spotkali się z biskupem Andrzejem Iwaneckim w kaplicy sióstr boromeuszek w Gliwicach.

Przyszli alumni przygotowują się do nauki w opolskim seminarium   Budynek Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Andrzej Kerner /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama