107,6 FM

Andrzej Gantner: Bogate kraje powinny pomóc biedniejszym w produkcji żywności

– Bogate kraje powinny pomóc biedniejszym w produkcji żywności – powiedział w Radiu eM Andrzej Gantner, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. Zwrócił uwagę, że nie wystarczy wyeksportować nadwyżek żywności do krajów zagrożonych głodem, wywołanym przez wojnę Rosji z Ukrainą, ale można pomóc im rozwijać rolnictwo.

Andrzej Gantner: Bogate kraje powinny pomóc biedniejszym w produkcji żywności
Radio eM

Andrzej Gantner podkreślił, że Polska jest bezpieczna pod względem dostępu do żywności, ponieważ ma własną, rozwiniętą produkcję. Przyznał, że jako pojedynczy kraj nie jesteśmy w stanie skierować wielkiego strumienia żywności do krajów zagrożonych głodem, ale pomóc mogą wspólne działania Unii Europejskiej.

Wiceprezes PFPŻ zaznaczył, że otwarcie granicy polsko-ukraińskiej na transport żywności z Ukrainy powinno być obwarowane nakazem przewiezienia towaru poza nasze granice. W przeciwnym razie na polski rynek może trafić w krótkim czasie duża ilość tanich płodów, które będą cenowo atrakcyjne dla konsumentów, ale na dłuższą metę zniszczą rodzimą branżę producentów rolnych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.