107,6 FM

Tomasz Kubin: Rosja testuje, na ile sobie może pozwolić

- Rosja testuje, na ile sobie może pozwolić. Próbuje stwierdzić, gdzie jest granica, do której może się posunąć - mówił w Radiu eM dr hab. Tomasz Kubin, specjalista do spraw międzynarodowych z Uniwersytetu Śląskiego pytany o ostatnie groźby Rosji wobec Litwy.

Tomasz Kubin: Rosja testuje, na ile sobie może pozwolić
Radio eM

Rosja zapowiedziała w tym tygodniu konsekwencje wobec Litwy po ogłoszonej przez rząd w Wilnie blokadzie rosyjskich transportów do Kaliningradu. - W tej sprawie powinien być głos Unii Europejskiej, bo działania Litwy są konsekwencją jej decyzji. Powinien być też głos Sojuszu Północnoatlantyckiego przypominający, że choćby naruszenie przestrzeni powietrznej Litwy spotka się z adekwatną reakcją NATO - mówił gość "Rozmowy poranka".

Naszego gościa pytaliśmy, czy Rosja może zagrozić bezpieczeństwu Litwy. - Myślę, że będą to prowokacje typu zbliżanie się do granic przestrzeni powietrznej i sprawdzanie reakcji Sojuszu - powiedział Tomasz Kubin. Dodał, że na najbliższym szczycie NATO powinna zapaść decyzja o poważnym wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.