107,6 FM

Małgorzata Kieżel: Okresowe braki cukru w sklepach wynikają z wyzwań logistycznych

- Okresowe braki cukru w sklepach wynikają z wyzwań logistycznych - wskazywała na antenie Radia eM prof. Małgorzata Kieżel z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W jej ocenie cukru w Polsce nie zabraknie - a sytuacja związana z dostępnością powinna się unormować najpóźniej za kilkanaście dni.

Małgorzata Kieżel: Okresowe braki cukru w sklepach wynikają z wyzwań logistycznych
Radio eM

Profesor Kieżel zaznacza, że klienci powinni uzbroić się w cierpliwość, bo jeżeli chodzi o zasoby cukru i skalę jego produkcji - Polska, jako trzeci producent cukru w Unii Europejskiej, jest bezpieczna. Impulsem do wprowadzenia limitów zakupów była sytuacja, w której cukier wykupywali przedsiębiorcy. Reglamentacja jednak dodatkowo nakręciła klientów, którzy zaopatrywali się w cukier, by zabezpieczyć się na wszelki wypadek.

Odrębną sprawą są natomiast kwestie cenowe. Wykładowczyni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pytana o przełożenie cen na produkty zawierające cukier, przyznała że "jego koszt będzie również wliczany w koszt finalny". Cena samego cukru - ze względu na rosnące koszty producentów - również może w tym roku jeszcze wzrosnąć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.