107,6 FM

„Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu zaprasza do udziału w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Pielgrzymkowe spotkanie rozpocznie się 5 października 2022 r. o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej. Kulminacyjnym momentem będzie uroczysta Msza Święta sprawowana w czwartek 6 października 2022 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny ks. bp. Marka Solarczyka.

Święty Jan Paweł II stwierdził: „Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…”. Odpowiadając na to wyzwanie, pielgrzymi przybędą na Jasną Górę ze szczególną intencją - będą modlić się o pokój na świecie oraz zakończenie wojny na Ukrainie. Będzie to piękny wyraz pamięci o Patronie, który zawsze pragnął pokoju.

Zaproszenie na pielgrzymkę przyjął ojciec Łukasz Buksa – franciszkanin, który głosi Słowo Boże w niekonwencjonalny sposób – za pomocą muzyki. Organizatorzy wierzą, że jego koncert ewangelizacyjny na jasnogórskich wałach spotka się z dużym entuzjazmem i żywiołową reakcją młodych ludzi.

Tradycyjnie – jako Rodzina Szkół – włączamy się w organizację XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbędzie się 16 października pod hasłem Blask Prawdy. Jego widocznym znakiem będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - czytamy w zaproszeniu organizatorów. 

W ubiegłym roku na Jasną Górę – mimo ograniczeń pandemicznych i związanych z nimi rygorów sanitarnych - przybyło ponad 5 tysięcy osób z około 150 szkół. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej osób.

Wszystkie informacje będą również publikowane na naszej stronie www.rodzina.org.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama