107,6 FM

Abp Skworc: Zależy nam na tym, by młodzi poznawali Jezusa Chrystusa

Metropolita katowicki zaprosił do udziału w sobotnim Święcie Bierzmowanych i niedzielnym XXII Dniu Papieskim.

Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych odbędzie się po raz pierwszy po pandemicznej przerwie. Spotkanie jest okazją do podziękowania za sakrament i pokazania młodym możliwości zaangażowania się w Kościele. – Bardzo ważne jest to, co dzieje się z młodym człowiekiem po bierzmowaniu. To powinien być czas zaangażowania, podjęcia misji. Dlatego chcemy się z nimi spotkać w katedrze. Chcemy powiedzieć im o różnych aktywnościach w parafiach, grupach, gdzie można się zaangażować w dobro – mówił abp Wiktor Skworc.

W najbliższą niedzielę przypada XXII Dzień Papieski. W archidiecezji katowickiej działa aktywnie Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizuje ten dzień. Wierni mogą składać swoje ofiary na jej rzecz. – Fundacja w ciągu lat swojego istnienia wspiera materialne młodych ludzi, ale także zajmuje się ich formacją. Powstało Stowarzyszenie Absolwentów – zaznaczył metropolita. Podziękował za działania na rzecz Fundacji ks. Robertowi Kaczmarkowi i ks. Janowi Drobowi.

Abp W. Skworc: Zależy nam na tym, by młodzi poznawali Jezusa Chrystusa
Radio eM
« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.