107,6 FM

Piotr Kuczera: Proszę nie wymagać od samorządu, by zaopatrzył przeszło 100-tysięczne miasto w węgiel

- Proszę nie wymagać od samorządu, by zaopatrzył przeszło 100-tysięczne miasto w węgiel - mówił w Radiu eM prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Piotr Kuczera: Proszę nie wymagać od samorządu, by zaopatrzył przeszło 100-tysięczne miasto w węgiel
Radio eM

To już pewne, że Rybnik nie zaangażuje się w dystrybucję węgla. - Mam nadzieję, że składy, które funkcjonują na terenie miasta sobie z tym poradzą - mówił w Radiu eM prezydent Rybnika. - Mamy kopalnię zespoloną ROW i zwyczajowo mieszkańcy tam kupowali węgiel, tam jest cały system dystrybucji. Bardzo trudno mi tłumaczyć mieszkańcom, że w rybnickich kopalniach węgla nie ma, gdy widzimy szkody górnicze i czujemy tąpnięcia - dodał Piotr Kuczera. Na uwagę, że większość śląskich samorządów zaangażuje się w dystrybucję węgla, prezydent Rybnika odpowiedział, że jego miasto zaangażuje się w pomoc osobom najuboższym, którym pomoże w nabyciu opału.

Naszego gościa pytaliśmy również o ostatni ranking Polskiego Alarmu Smogowego, zgodnie z którym Rybnik nadal znajduje się wśród miast z największą liczną smogowych dni. - To walka na długą metę - odpowiedział Piotr Kuczera. - Jeżeli czołowy polityk mówi, że jakoś Polskę trzeba ogrzać, to jest to jasny sygnał, że możesz palić czym chcesz. Kryzys energetyczny energetyczny nam nie pomaga. Ci, którzy poszli w zielone technologie jak pompy ciepła są dziś wygranymi w tym wyścigu - mówił prezydent Rybnika.

 

« 1 »