107,6 FM

Jerzy Polaczek: Nie należy rozciągać ryzyk biznesowych związanych z CPK na aktywa Skarbu Państwa w portach regionalnych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił w „Rozmowie Poranka”, że kwestia wykupu obligacji Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego jest już zamknięta.

Nie wykluczył jednocześnie, że proporcje udziałów w GTL mogą ulec zmianie. Przypomnijmy: obecnie największą pulą dysponuje państwowy Węglokoks SA, który posiada ponad 42 proc. Kolejnym co do wielkości jest województwo śląskie (prawie 35 proc.). PP „Porty Lotnicze”, które stworzy konsorcjum z CPK posiada ponad 17 proc. Najmniejszym jest gmina Katowice – prawie 5 proc. Poseł PiS przyznał, że sytuacja związana z GTL to problem, który wkrótce może dotyczyć większości mniejszych lotnisk. – PPL jest właścicielem kilku portów regionalnych: Rzeszowa, Szczecina, Zielonej Góry. Ma większościowy pakiet akcji w Krakowie, ma udziały w Poznaniu i Wrocławiu i dlatego to szerszy problem do przeanalizowania – mówił Jerzy Polaczek. – Jako posłowie ziemi śląskiej mocno akcentujemy, aby nie rozciągać biznesowych, które wiążą się z projektowaniem i przygotowaniem do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, na aktywa Skarbu Państwa w portach regionalnych – zaznaczył poseł J. Polaczek.

Polaczek: Nie należy rozciągać ryzyk biznesowych CPK na aktywa Skarbu Państwa w portach regionalnych
Radio eM
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.