107,6 FM

Henryk Kiepura: W kwestii wspólnych list wyborczych - decyzje jeszcze nie zapadły

Na poziomie województwa liczymy na wspólny start - w wyborach parlamentarnych i do sejmiku - ze środowiskiem partii Ślonzoki Razem. Co do decyzji "warszawskich" to one jeszcze nie zapadły.

Henryk Kiepura: W kwestii wspólnych list wyborczych - decyzje jeszcze nie zapadły
Radio eM

 Co do decyzji "warszawskich" to one jeszcze nie zapadły, ale najbliżej jest nam do porozumienia z Szymonem Hołownią a z racji dbałości o polską wieś, o polską żywność, o polską gospodarkę: zaawansowane są też rozmowy z Agrounią - mówił na antenie Radia eM prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie śląskim, Henryk Kiepura. W ten sposób regionalny lider PSL a jednocześnie starosta kłobucki wyjaśniał, jak wygląda stan przymiarek do budowania wspólnych list wyborczych na opozycji w obliczu zbliżających się jesiennych wyborów parlamentarnych.

Gość Radia eM odpowiadał na pytanie o sensowność koalicji z ugrupowaniem "Ślonzoki Razem" w świetle faktu, że obecnie śląskie środowiska regionalne są bardzo rozczłonkowane. - Województwo śląskie jest bardzo złożone. Mamy połączone dawne trzy województwa: bielskie, gdzie już mamy górali; śląskie: dawne katowickie, gdzie też są Śląsk i Zagłębie, no i dawne województwo częstochowskie (...). To środowisko jest złożone, ale jeśli chodzi o Ślonzoków Razem to najmocniejsi są w samej aglomeracji, ale też na południu w okolicy Ustronia i Wisły. Świadczy też o tym ich wynik w wyborach sejmikowych, więc to poparcie społeczne mają, działają, pracujemy już jakiś czas razem, mamy pozytywne doświadczenia i jesteśmy bliscy pełnego porozumienia co do startu w wyborach i sejmowych, i sejmikowych - zadeklarował samorządowiec.

Starosta kłobucki był również pytany o wracające z każdą kampanią wyborczą przymiarki do utworzenia lub przywrócenia województwa częstochowskiego. Rozmówca Radia eM odparł, że w tej kwestii należałoby pytać polityków Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza lidera częstochowskiego okręgu - posła Szymona Giżyńskiego. Polskie Stronnictwo Ludowe poparłoby jednak taki projekt. - Jest to w żywotnym interesie powiatu ziemskiego częstochowskiego, powiatu kłobuckiego, miasta Częstochowy, które odzyskałoby status [stolicy] województwa a to pozwalałoby na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój - wskazał Henryk Kiepura.

 

« 1 »