107,6 FM

Jerzy Polaczek: Bezpieczniej na drogach, więc zmiana punktowa nie ma kluczowego znaczenia

- Mamy roku duży postęp w bezpieczeństwie drogowym, zmiana punktowa nie ma kluczowego znaczenia – mówił w Radiu eM Jerzy Polaczek, poseł PiS.

Jerzy Polaczek: Bezpieczniej na drogach, więc zmiana punktowa nie ma kluczowego znaczenia
Radio eM

Sejm przyjął w tym miesiącu nowelizację prawa o ruchu drogowym. Zakłada ona m.in., że punkty karne będą usuwane z centralnej ewidencji po roku, a nie jak obecnie po dwóch latach. Naszego porannego gościa pytaliśmy, czy taka zmiana może mieć wpływ na pogorszenie stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. - Zmiana punktowa nie ma kluczowego znaczenia – przekonywał w Radiu eM poseł PiS Jerzy Polaczek. Dodał przy tym, że w Polsce od czasu wprowadzenia wyższych mandatów i wyższej liczby punktów karnych za przekroczenia na drogach, bezpieczeństwo drogowe uległo poprawie. - Polska, Litwa i Dania uzyskały w ubiegłym roku największy postęp w polityce bezpieczeństwa ruchu drogowego w Europie. Cztery lata temu koszty społeczne wypadków przekroczyły w Polsce 56 miliardów złotych, w 2021 spadły do 39 miliardów, a myślę, że za ubiegły rok ten wynik będzie lepszy – powiedział poseł PiS.

Teraz nowelizacją zajmie się Senat. Wejdzie w życie trzy miesiące po dniu jej ogłoszenia, czyli najprawdopodobniej we wrześniu.

« 1 »