107,6 FM

Szymon Czysz: Odblask powoduje, że kierowca widzi pieszego z odległości ponad 100 metrów

- Odblask powoduje, że kierowca widzi pieszego z odległości ponad 100 metrów – mówił w Radiu eM asp. Szymon Czysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Asp. Szymon Czysz: Odblask powoduje, że kierowca widzi pieszego z odległości ponad 100 metrów
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o ogólnopolskim konkursie „Odblaskowa szkoła” pod patronatem Radia eM. Jego celem jest promowanie odblasków – zwłaszcza w miesiącach, gdy wcześnie zapada zmrok. Jak mówił asp. Szymon Czysz, przede wszystkim poza obszarem zabudowanym elementy odblaskowe mogą mieć spore znaczenie. - Kierowca widzi pieszego mającego odblask z odległości ponad 100 metrów. Ma wtedy czas, by zahamować, wykonać manewr lub się zatrzymać, by udzielić pierwszeństwa pieszemu – mówił gość Radia eM. - Apelujemy też, by w porze jesienno-zimowej nosić także ubrania o jaśniejszych kolorach, które wpływają na to, że kierowcy mogą o wiele szybciej zauważyć tak ubraną osobę – dodał Szymon Czysz.

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych „Odblaskowa Szkoła” ma promować szkoły i społeczności lokalne, które popularyzują wśród najmłodszych elementy odblaskowe. Dyrektorzy szkół mogą zgłaszać chęć udziału w akcji do 15 września.

« 1 »