107,6 FM

Bolesław Knapik: Tramwaj na południe Katowic to inwestycja bardzo oczekiwana, ale też bardzo poważna

- Tramwaj na południe Katowic to inwestycja bardzo oczekiwana, ale też bardzo poważna – mówił w Radiu eM prezes Tramwajów Śląskich, Bolesław Knapik.

Bolesław Knapik: Tramwaj na południe Katowic to inwestycja bardzo oczekiwana, ale też bardzo poważna
Radio eM

Z prezesem Tramwajów Śląskich rozmawialiśmy o bieżących inwestycjach tramwajowych oraz nadchodzącej budowie linii na południe Katowic, którą można określić jako jedną z największych i najważniejszych tego typu w regionie. - To inwestycja z jednej strony bardzo oczekiwana przez mieszkańców południowych dzielnic. Z drugiej, ze względu na jej przebieg i szacowane koszty, bardzo poważna – mówił Bolesław Knapik. Nasz gość odniósł się również do argumentów mówiących, że linia będzie przebiegać z dala od zabudowań. - Na terenach, które będą skomunikowane z tą linią deweloperzy zamierzają wybudować kolejne osiedla. Uważam, patrząc perspektywicznie na czas budowy linii i osiedli mieszkaniowych, że uda się to zgrać w czasie i linia będzie cieszyła się powodzeniem – dodał prezes Tramwajów Śląskich.

W najbliższą sobotę (23.09) w Będzinie odbędzie się dzień otwarty zajezdni tramwajowej. - Zapraszamy w godz. 10-18. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z codzienną pracą tramwajarzy i skorzystać z innych atrakcji, których postaramy się dostarczyć jak najwięcej – mówił Bolesław Knapik.

« 1 »