107,6 FM

Tarnowskie Góry. Nowa atrakcja w Kopalni Srebra. Maszynownia Żywiołów do zwiedzania od maja

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach może się pochwalić nową atrakcją turystyczną. Od maja można tam odwiedzać Maszynownię Żywiołów wypełnioną informacjami dotyczącymi świata wody.

Przy Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach otwarto Maszynownię Żywiołów. To przestrzeń, gdzie można dowiedzieć się więcej o obiegu wody, jej wykorzystaniu w nowoczesnych technologiach oraz jej związku z pracą pod ziemią.

Zbigniew Pawlak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaznacza, że nowa atrakcja przeznaczona jest nie tylko dla wycieczek szkolnych:

Przestrzeń będzie służyć między innymi wycieczkom ze szkół i przedszkoli, ale również indywidualnym zwiedzającym. Poruszane podczas wizyty w Maszynowni tematy przedstawia Andrzej Kupka, przewodnik w Kopalni Srebra:

W najbliższych dniach w Maszynowni Żywiołów będą trwały przygotowania ostatnich atrakcji oraz szkolenie pracowników. Otwarcie dla grup i odwiedzających zaplanowano na początek maja.

Nowa atrakcja przy kopalni srebra powstała w miejscu dawnej maszynowni obsługującej pracę zakładu. Remont budynku był możliwy dzięki środkom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i pomocy prywatnych firm.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama