Uczniowie i seniorzy z Zabrza będą mieć bezpłatny dostęp do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach. Umożliwia to porozumienie pomiędzy miastem, a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
"Bezpieczne Zabrze" - pod takim hasłem rusza wspólny projekt tworzony przez miasto oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Strony podpisały umowę na mocy której zabrzańscy nauczyciele wezmą udział w szkoleniach z wychowania komunikacyjnego. Z kolei w jednej z miejskich szkół powstanie pracownia dydaktyki komunikacyjnej.
Mówi prezydent miasta, Kamil Żbikowski:
Dokument daje również możliwość szkoleń z wychowania komunikacyjnego dla zabrzańskich nauczycieli. Szef wojewódzkiego WORD-u Krzysztof Przybylski podsumowuje:
Porozumienie gwarantuje również bezpłatny dostęp do infrastruktury Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach dla uczniów i seniorów.
W ramach programu "Bezpieczne Zabrze" w jednej z miejskich szkół ma także powstać pracownia dydaktyki komunikacyjnej.