107,6 FM

Anna Krzysteczko: Ruda Śląska popiera klasy górnicze, choć ma obawy

Ruda Śląska chce porozumienia z PGG o tworzeniu klas górniczych – mówi wiceprezydent Anna Krzysteczko. Są jednak obawy, bo poprzednia umowa z Kompanią Węglową została zerwana.

Anna Krzysteczko: Ruda Śląska popiera klasy górnicze, choć ma obawy (20.03.2018)
Radio eM
Polska Grupa Górnicza S.A. podpisuje porozumienia z kolejnymi gminami w sprawie tworzenia klas kształcących przyszłych górników. PGG chce dawać gwarancje zatrudnienia absolwentom i stypendia dla najlepszych. Wśród miast, z którymi ma być zawarte takie porozumienie jest Ruda Śląska. Wiceprezydent Rudy Śl. Anna Krzysteczko w „Rozmowie Poranka” w Radiu eM potwierdziła, że miasto jest za takim rozwiązaniem i że trwa uzgadnianie szczegółów. Przypomniała jednak, że w 2012 była zawarta podobna umowa z Kompanią Węglową i choć udało się otworzyć dwie klasy górnicze, które cieszyły się zainteresowaniem uczniów, została przez spółkę zerwana po roku. Przyczyną była kiepska sytuacja finansowa górnictwa.

Anna Krzysteczko mówiła też o opiece społecznej w Rudzie Śląskiej i wysoko oceniła współpracę z dwoma rudzkimi ośrodkami Caritas. Określiła je jako wzorcowe. Zauważyła też, że wyraźnie widać zachodzące w mieście zmiany demograficzne.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy