107,6 FM

Andrzej Kotala: Chorzów z największym systemem rowerów na Śląsku

Przebudowa Rynku to priorytet minionej, budowa kąpieliska to jeden z priorytetów przyszłej kadencji – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Andrzej Kotala: Chorzów z największym systemem rowerów (10.10.2018)
Radio eM
Ubiegający się o reelekcję na trzecią już kadencję prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala zapowiada kolejne inwestycje w mieście. Wśród nich mają znaleźć się m.in. budowa kąpieliska otwartego, dalsza modernizacja kluczowych dróg (ul. 3 Maja, Hajducka, Powstańców), ścieżki rowerowe. Chorzów ma mieć też największy system rowerów miejskich na Śląsku. Dziś mają być zaprezentowane jego pierwsze stacje.

Prezydent przyznał, że nie udało się zbudować obwodnicy miasta, ale tu problemem były środki finansowe, które miały wspólnie wyłożyć Chorzów, Katowice i Bytom. Tymczasem Bytomiowi takich możliwości zabrakło – tłumaczył Andrzej Kotala. Nie udało się też pozyskać dofinansowania z Unii Europejskiej.

Gość „Rozmowy poranka” zauważył, że mimo spadku Ruchu Chorzów do II ligi piłki nożnej miasto wspiera klub i kontynuuje budowę stadionu. Tak bowiem dzieje się w wielu miastach nie tylko w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.