107,6 FM

Piotr Czarnynoga: na kulturę pieniędzy nie zabraknie

W uchwalonym wczoraj przez sejmik woj. śląskiego budżecie pieniędzy na kulturę będzie więcej niż w roku poprzednim - zapewniał za antenie Radia eM Piotr Czarnynoga.

Piotr Czarnynoga: nie zabraknie pieniędzy na kulturę (15.01.2019)
Radio eM
Jak mówił w "Rozmowie poranka" Radia eM Piotr Czarnynoga, przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Województwa Śląskiego, w tegorocznym budżecie środki przeznaczone na instytucje kultury są większe niż w poprzednim. Natomiast w stosunku do projektu budżetu przygotowanego jeszcze przez poprzedni zarząd województwa zostały przez nowy zarząd wprowadzone pewne zmiany. Mniej środków niż planowano otrzyma np. Teatr Śląski, czy Biblioteka Śląska, a więcej Opera Śląska i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Jednak - jak zapewniał Piotr Czarnynoga - do rozdysponowania będzie jeszcze nadwyżka budżetowa.

Gość "Rozmowy poranka" odniósł się także do obaw opozycji, jakoby nowy marszałek województwa zamierzał usuwać ze stanowisk dyrektorów różnych instytucji. Wyjaśnił, że 2 miesiące, które mijają od objęcia władzy przez obecny zarząd, to za mało, aby marszałek mógł już ocenić pracę dyrektorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.