107,6 FM

Bolesław Knapik: Tramwaje Śląskie rozbudują swoją sieć

Tramwaje Śląskie rozbudują swoją sieć - mówił w Radiu eM Bolesław Knapik, prezes zarządu tej spółki. M.in. zostanie przedłużona linia na południe Katowic.

Bolesław Knapik: Tramwaje Śląskie rozbudują swoją sieć (23.04.2019).
Radio eM

To historyczna inwestycja - tak prezes zarządu Tramwajów Śląskich S.A. mówił o budowie nowych torowisk, którą podejmuje spółka. Do tej pory infrastruktura była modernizowana, teraz powstaną zupełnie nowe tory. Wiąże się to z rozbudową Katowic i zapewnieniem komunikacji z miejscami, gdzie powstaną nowe osiedla. Dlatego na południe miasta zostaną poprowadzone tory i przybędzie tam połączeń. Szczegółowe rozwiązania co do konkretnych linii tramwajowych i częstotliwości kursów są jednak w gestii Zarządu Transportu Metropolitalnego - wyjaśnił Bolesław Knapik.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM podkreślił też znaczenie takiej organizacji ruchu, żeby tramwaje miały w ruchu miejskim priorytet przejazdu. Odpowiednie urządzenia sterujące ruchem są sukcesywnie montowane na skrzyżowaniach, ale ich użycie jest zależne od woli zarządców ruchu, czyli lokalnych samorządów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama