107,6 FM

Bogusław Chrabota: Nie wierzę w kompromis polityczny w 2020 r.

Nie wierzę w kompromis polityczny w 2020 r. - mówił w Radiu eM Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita".

Bogusław Chrabota: Nie wierzę w kompromis polityczny w 2020 r.   Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Rzeczpospolita/ Fotoedycja/ Maciej Zienkiewicz

Poproszony o podsumowanie kończącego się roku 2019, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” podkreślił niezwykle duże zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego z wynikiem, jakiego nie uzyskała dotąd żadna partia w Polsce. Zwrócił jednak uwagę na to, że wybory do krajowego parlamentu wypadły już jednak nieco inaczej, bo opozycja uzyskała wpływ na Senat.

W tej sytuacji w przyszłym roku wybory prezydenckie będą kluczowe. Redaktor Bogusław Chrabota przewidywał, że Andrzej Duda jako prezydent będzie z punktu widzenia PiS gwarantem siły politycznej tej partii. Gość "Rozmowy poranka" wyraził przekonanie, że o Andrzeju Dudzie będzie zatem w przyszłym roku najczęściej mowa w mediach.

W sprawach międzynarodowych redaktor "Rzeczpospolitej" podkreślił znaczenie wyborów prezydenckich w USA i osoby Donalda Trumpa. Nie krył jednocześnie obawy, przed działaniami prezydenta Rosji Władimira Putina.

Posłuchaj "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy