107,6 FM

Śląskie. Harcerze chcą pomóc, SuperHanys radzi jak walczyć z koronawirusem

Harcerze pomagają w walce z koronawirusem. Przykładowo w Zawierciu proponują m.in. zakupy dla seniorów, ale także indywidualną opiekę dla dzieci pracowników służby zdrowia.

Harcerze zachęcają do kontaktu przez facebook'owy profil Hufca Ziemi Zawierciańskiej lub stronę zawierciezzhp.pl. Dlaczego chcą pomóc? Tłumaczy Maciej Wróbel ze Związku Harcerstwa Polskiego:

Harcerze z Zawiercia współprowadzą też facebook'owy profil "Widzialna ręka - Zawiercie". Tam mieszkańcy mogą zarówno prosić o pomoc, ale także oferować ją potrzebującym.

Porady SuperHanysa

Dowej pozór na higiena czy niy dowej frelkom kusików! - takich podstawowych porad w czasach epidemii udziela SuperHanys. To chorzowski superbohater znany z jednej z miejskich gazet. Postać wykorzystywana jest do poruszania ważnych tematów dla mieszkańców miasta. - W tym miesiacu komiks zdominował oczywiście koronawirus - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta:

To nie jedyny śląski akcent w akcjach promujących walkę z koronawirusem. Na facebook'u dostępna jest nakładka na zdjęcie profilowe z hasłem w śląskiej gwarze, które zachęca do pozostania w domu.  

Czytaj także: Śląskie. Programista z Jastrzębia-Zdroju stworzył aplikację. Chodzi o pomoc seniorom w zrobieniu zakupów

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama