107,6 FM

Prof. Arkadiusz Mężyk: Politechnika Śląska ma więcej kandydatów na studia niż przed rokiem

Politechnika Śląska ma więcej kandydatów na studia niż przed rokiem - prof. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śl. i od niedawna Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Prof. Arkadiusz Mężyk: Politechnika Śląska ma więcej kandydatów na studia niż przed rokiem
Radio eM

Jak powiedział Rektor Politechniki Śląskiej, uczelnia wciąż prowadzi rekrutację, ale już wiadomo, że w porównaniu z przyjęciami sprzed roku kandydatów na rok akademicki 2020/21 zgłosiło się więcej. Wiadomo też, że zamknięta jest już rekrutacja na architekturę. Prof. Arkadiusz Mężyk dodał, że zajęcia będą prowadzone w systemie hybrydowym – część zdalnie, a część stacjonarnie.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM podkreślił, że Politechnika Śląska należy do czołówki polskich uczelni, jako jedna z 10 uczelni badawczych. Dobrze układa się współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, czego przykładem były zrealizowane po wybuchu pandemii koronawirusa projekty, m.in. stworzenie bramy do odkażania.

Jako przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, prof. Arkadiusz Mężyk zwrócił uwagę na fakt, że jego wybór na tę funkcję (27.08) to ogromna szansa dla Politechniki Śląskiej, bo daje możliwość budowy jej marki. Wyjaśnił też, że KRASP chce wzmacniać potencjał polskich uczelni i ich prestiż zagranicą. Wskazał na potrzebę stabilizacji w działalności polskich uczelni, które niedawno poddane zostały reformie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy