107,6 FM

Jadwiga Wieczorek: Branży turystycznej najbardziej potrzeba dziś klientów

– Branży turystycznej najbardziej potrzeba dziś klientów – powiedziała w Radiu eM Jadwiga Wieczorek, prezes Śląskiej Izby Turystyki. Podkreśliła, że o ile hotele, ośrodki wypoczynkowe itp. mają pełne obłożenie tego lata, o tyle biura podróży czekają na klientów.

Jadwiga Wieczorek zwróciła uwagę, że Polacy przeważnie nie wiedzą, że w biurach podroży mogą zrealizować bon turystyczny. W efekcie wyjeżdżają na wakacje w kraju i na miejscu usiłują nim zapłacić, co nie zawsze się udaje. Podkreśliła też, że wprowadzone przez rząd z dnia na dzień regulacje dotyczące kwarantanny osób wracających z zagranicy wprowadziły chaos i zaskoczyły organizatorów turystyki oraz podróżnych.

Prezes Śląskiej Izby Turystyki potwierdziła, że w dotychczasowym okresie pandemii nie było w woj. śląskim spektakularnych upadłości firm turystycznych, były natomiast kontrolowane i świadome decyzje o likwidacji niektórych z nich. Zaznaczyła, że obecny sezon nie przyniesie jeszcze całkowitego odrobienia strat, które spowodował lockdown.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..