107,6 FM

Jan Widera: Moim marzeniem jest Diamentowa Liga lekkoatletyczna na Stadionie Śląskim

– Moim marzeniem jest Diamentowa Liga lekkoatletyczna na Stadionie Śląskim – powiedział w Radiu eM prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera. Obiekt został właśnie wyróżniony w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” statuetką dla Imprezy Roku za Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce.

Jan Widera: Moim marzeniem jest Diamentowa Liga lekkoatletyczna na Stadionie Śląskim
Radio eM

Jak zaznaczył Jan Widera, organizacja Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce (European Athletics Team Championships Silesia 2021) była niezwykłym przedsięwzięciem, ponieważ Stadion Śląski dostał na nią raptem pół roku, podczas gdy zwykle decyzje o powierzeniu takiego wydarzenia danemu obiektowi zapadają z dwuletnim wyprzedzeniem. Stadion został dodatkowo wyróżniony 7. miejscem w dziennikarskim rankingu najlepszych biur prasowych imprez sportowych na świecie w roku 2021.

Prezes Stadionu Śląskiego podkreślił, że rozpoczęty rok 2022 będzie pełen wydarzeń na stadionie, zwłaszcza lekkoatletycznych, ale trwają zabiegi o przyznanie stadionowi organizacji kilku meczów piłkarskiej reprezentacji Polski, np. barażowych spotkań przed Mistrzostwami Świata. Wyraził nadzieję, że właśnie w „kotle czarownic” Polacy zagrają już wkrótce.

Jan Widera zapowiedział wielkie wydarzenie, jakim będą w 2023 r. lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Będą wyjątkowe, ponieważ obejmą europejskie ligi na wszystkich poziomach. W sumie przyjedzie na Śląsk ok. 5 tysięcy sportowców.

Jako swoje marzenie gość „Rozmowy poranka” wymienił zorganizowanie tu Diamentowej Ligi lekkoatletycznej na Stadionie Śląskim, czyli jednego z 16 najbardziej prestiżowych mityngów na świecie z udziałem najlepszych zawodników.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..