107,6 FM

Agnieszka Sikorska: Szlaki kajakowe turystyczną nowością w woj. śląskim

- Szlaki kajakowe są turystyczną nowością w woj. śląskim – mówiła w Radiu eM Agnieszka Sikorska, dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

 

Agnieszka Sikorska: Szlaki kajakowe turystyczną nowością w woj. śląskim
Radio eM

O poranku pytaliśmy m. in. o mniej znane atrakcje turystyczne województwa śląskiego. Jak mówiła Agnieszka Sikorska, od 3 lat Śląska Organizacja Turystyczna profesjonalnie przygotowuje szlaki kajakowe w naszym regionie. - Mamy praktycznie 10 rzek, po których możemy pływać. To m. in. Warta, Liswarta, Ruda, Odra, Biała Przemsza, Mała Panew, Kanał Gliwicki, Kłodnica. Wszędzie są przygotowane szlaki kajakowe, operują też firmy organizujące spływy. Kajakarstwem zainteresowanych jest coraz więcej osób i chce spędzać tak wolny czas, również z dziećmi – mówiła Agnieszka Sikorska. - Nasze rzeki są rzekami dosyć płytkimi, wąskimi, a przez to bezpiecznymi – dodała.

Jak wygląda obecnie woj. śląskie na tle reszty kraju pod względem turystycznym? - Przodują województwa pomorskie i małopolskie. Woj. śląskie od początku naszych badań zajmuje 6-7 miejsce na 16 województw, czyli w górnej połówce tabeli. Nie wypadamy więc najgorzej na mapie Polski – mówiła Agnieszka Sikorska.

« 1 »