O ojcu Pio napisano naprawdę wiele. Czy dzięki temu wiemy, jak wyglądały prześladowania świętego stygmatyka przez Kościół? Ta książka, to wstrząsający zapis drogi do zbawienia, którą ojciec Pio przebył pośród brutalnych oskarżeń i zniewag. Autor sięgnął do nieznanych dotąd materiałów gromadzonych w tajemnicy przez przyjaciół zakonnika z Pietrelciny.
Kolejny owoc znakomitej współpracy reportażysty Grzegorza Górnego i fotografika Janusza Rosikonia. Lektura tekstu i lektura obrazu, podróż w czasie i wyzwanie do krytycznej refleksji na podstawie historycznych źródeł i współczesnych badań.
Najwyższa pora przestać opowiadać dzieciom bajkę o Kopciuszku. Mamy coś znacznie ciekawszego i bajkowego zarazem, a przede wszystkim jest to prawdziwa historia o pochodzącej z Poręby córce służącej, dziedziczce "króla cynku" Carla Godulli, przyszłej hrabinie Joannie Schaffgotch.
Z księdzem Przemysławem Śliwińskim - współautorem książki - rozmawiamy o tym, czy analiza niedzielnego Słowa, w którym podczas Eucharystii spotykamy Jezusa, może odmienić przeżywanie niedzieli, a nawet przeżywanie... życia?
O wspólnocie, uzależnionych i cudach, jakie Jezus działa w życiu opowiadają Wiola i Marek Richterowie
- Musiałem podzielić się radością wiary - mówi autor ks. Piotr Kieniewicz. - To doświadczenie neofity- dodaje. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie mówił tych słów profesor, wykładowca akademicki, który podkreśla, że musiał odsunąć intelektualne podejście do wiary, by móc przeżyć spotkanie z Bogiem.
Lech Mucha, autor książki, to lekarz narażający swoich czytelników na spore emocje. Pisze z autopsji, a nam towarzyszą sprzeczne uczucia: dobrze na takiego chirurga trafić, czy lepiej poznawać go jedynie w czasie pasjonującej lektury...
Szymon Królikiewicz, teolog, autor książki "Maryja i ksiądz Dolindo" zaprasza do lektury wszystkich, dla których ważna jest modlitwa "Jezu, Ty się tym zajmij!"
W programie zaglądamy do najnowszego, zimowego numeru "Życia Duchowego". Jezuicki magazyn tym razem w całości przygotowany przez kobiety, zdecydowane podjąć temat ich miejsca w Kościele, roli społecznej, duchowości i zadań, które podejmują.
Tytuł książki tak wymowny, że w zasadzie nie trzeba nic dodawać. Tych, którzy znają burgundzką wioskę - Taizé - pewnie do lektury zachęcać nie trzeba. Tych, którzy słyszą o niej po raz pierwszy, oby udało się zaprosić!